Häirekeskuse ja Päästeameti Tallinna ühishoone sai nurgakivi

Hairekeskuse-ja-Paasteameti-Tallinna-uhishoone-150x150-1Tallinnas asetati täna pidulikult nurgakivi tuleva aasta jaanuaris valmivale ja 4,4 miljonit eurot maksma minevale Häirekeskuse ja Päästeameti ühishoonele.

Kauaoodatud päästekomando rajamisega Lasnamäele jõuab 70 000 komando lähiümbruses elava ja töötava inimeseni abi senisest kiiremini. Samuti saavad päästjad piirkonnas varasemast enam panustada ennetustöösse.

Siseministeeriumi päästepoliitika asekantsleri Hannes Kondi sõnul tõstab Päästeameti ja Häirekeskuse tööle asumine Lasnamäe ühishoones Tallinna ja selle lähiümbruse turvalisust tunduvalt.

„Lisaks Lasnamäe komando avamisele on uus hoone ja uued tööruumid vajalikud, et minna üle ühele hädaabinumbrile 112,“ ütles Kont. „Samuti võimaldab komando paiknemine Lasnamäel kiiremini ja efektiivsemalt reageerida ka piirkonnas asuvate tööstusettevõtete, Pirita jõel ja piirkonda läbivate suure liikluskoormusega maanteedel toimuvatele õnnetustele.“

Hairekeskuse-ja-Paasteameti-Tallinna-uhishoone-525x263-2

Hairekeskuse-ja-Paasteameti-Tallinna-uhishoone-525x460-3

Hairekeskuse-ja-Paasteameti-Tallinna-uhishoone-525x432-4

Riigi Kinnisvara Aktsiaseltsi (RKAS) juhtimisel Tallinna Lasnamäe linnaossa Osmussaare tee 2 kinnistule ehitatav hoonekompleks koosneb kesksest 4-korruselisest hoonest, mis on jagatud funktsionaalselt kolmeks osaks: Päästeameti Lasnamäe päästekomando, Häirekeskuse töösaal ning administratsiooni osa.

Samuti rajatakse 4-korruseline tuletõrjespordi ja päästetööde harjutustorn vajalike treeningelementide ning jooksurajaga.

RKASi eesmärk on tähtaegselt ja optimaalsete kuludega ehitada hoone, mis oleks Häirekeskusele ja Päästeametile igati sobiv, vastaks kehtestatud nõuetele, oleks ülalpidamises võimalikult vastupidav ja kauakestev ning mille ülalpidamise kulud oleks võimalikult madalad. Hoone kvaliteet ja ratsionaalsus kasutuskuludes peab olema tagatud parimal moel. Hoone peab olema funktsionaalne, nõuetele vastav, energiasäästlik ja vastupidav.

Rajatava ühishoone suuruseks on kavandatud 3 512 ruutmeetrit ja selle on projekteerinud AS Amhold. Ehitustöid teostab konsortsium konsortsiumiga AS Teede REV-2, Ramm Ehitus OÜ ja AS Parmeron.

Uue hoone valmimisel hakkavad ühises töösaalis tööle 112-kõnesid vastuvõtvad Häirekeskuse päästekorraldajad, Häirekeskuse abi- ja infotelefonide töötajad ning politseiametnikud, kes saadavad sündmuskohale politseijõud

„Kui täna töötatakse erinevatel aadressidel asuvates töösaalides, siis uue hoone ühises füüsilises ja inforuumis on võimalik senisest operatiivsemalt sündmuste infot vahetada, mistõttu jõuavad politsei, kiirabi ja päästevaldkonna hädaabikõnede menetlejad varasemast kiiremini sündmustele reageerida ja inimesed saavad rutem abi,“ ütles Häirekeskuse peadirektor Janek Laev.

Üleminek ühele hädaabinumbrile 112 on oluline ja pikemaajaline ümberkorraldus Eesti siseturvalisuse valdkonnas, mille eesmärk on kiirendada abi saamist. Ühele hädaabinumbrile 112 ülemineku järel tuleb nii politsei, päästjate kui ka kiirabi kutsumiseks helistada numbrile 112.

Info allikas: Riigi Kinnisvara AS

Поделись с Другом!

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.