Maanteeameti e-teeninduse keskkonnas saab juhiluba vahetada

ELJuhilubaAlates tänasest, 18. septembrist saab Maanteeameti e-teeninduse keskkonnas juhiluba vahetada. Peamiselt puudutab see sõidukijuhte, kelle loa kehtivusaeg hakkab ümber saama. Nüüd ei pea selle toimingu jaoks enam liiklusregistri büroosse tulema ning samuti on e-teeninduses vormistatud juhiloa vahetus ka tunduvalt odavam – ainult 20 eurot tavalise 26 euro asemel.

Maanteeameti eksamiosakonna juhataja Toivo Kanguri sõnul on juhiloa vahetamine e-teeninduses mugav ja lihtne ning säästab aega. „Juhiluba võite vahetada sõltumata ajast ja kohast, näiteks kasvõi hilja õhtul või puhkepäevadel kodus olles,“ selgitas Kangur. Tema sõnul vahetatakse juhiluba üldjuhul selle kehtivuse lõppemisel, kuid seda tuleb teha ka juhiloa omaniku isikuandmete ja sõiduki juhtimisõiguse kategooria muutumisel või siis, kui juhi terviseseisund ei luba enam juhtida juhiloale märgitud mootorsõidukit.

ПодробнееMaanteeameti e-teeninduse keskkonnas saab juhiluba vahetada

Lugeja küsib: kas trahvivõlglane saab ikkagi oma juhiload välja vahetada?

Полицейский с радаром. Фото: seti.ee .«Kas ma saan enda esmased juhiload välja vahetada päris lubade vastu, kui mul on liiklustrahvid maksmata?» küsib lugeja.

ПодробнееLugeja küsib: kas trahvivõlglane saab ikkagi oma juhiload välja vahetada?