Lasnamäele tuleb Kihnu lasteaed

Kihnu lasteaed. Foto: Vitali Faktulin.Linnavolikogu otsuse kohaselt avatakse Tallinnas sügisel munitsipaallasteasutusena Kihnu lasteaed.

Uus lasteaed avatakse Lasnamäe linnaosas aadressil Kihnu tn 1 paiknevas endises koolihoones. Lasnamäel elab 1. veebruari seisuga117 087 elanikku, kusjuures uute munitsipaalelamute ehitamisega Raadiku tänava piirkonnas on linnaosa elanike arv suurenenud. Samuti on suurenenud vajadus lasteaiakohtade järele, tõdes abilinnapea Mihhail Kõlvart.

Avatavas lasteaias saab koha kuni 264 last. Avatakse kaksteist rühma, neist neli sõimeealistele ja kaheksa lasteaiarühma. Igal rühmal on eraldi mängu- ja magamisruumid, samuti riietus- ja tualettruumid. Hoonesse on kavandatud eraldi muusikasaal ja võimlemissaal. Õuele on planeeritud mänguväljakud ja spordiplats.

Projekteerimistöödega alustati eelmise aasta novembris ja hoone tervikremondiga tänavu jaanuaris. Investeeringute kogumahuks on kavandatud 2,35 miljonit eurot, milles sisaldub köögisisustuse, mööbli ja aknakatete maksumus ning liitumised tehnovõrkudega. Ehitustööde valmimise tähtaeg on 31. august 2013. Tänavuses linnaeelarves on kavandatud lasteaiale majandus- ja personalikuludeks 134 085 eurot, millele lisandub lastevanemate kaetav osa ja laste toitlustustasu.

Kuna uus lasteaed asub Pirita linnaosa vahetus läheduses, siis tekib Kõlvarti sõnul ka Pirita elanikel võimalus saada oma lapsele lasteaiakoht kodu lähedal.

Info allikas: tallinn.ee .

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.