Salmonella pani Kihnu lasteaeda sulgema

Tallinnas Lasnamäel asuv Kihnu lasteaed on tänasest kuni kolmapäevani suletud, sest kogu lasteaeda desinfitseeritakse täiendavalt.

Täna hommikul võeti lasteaias kõikidelt lastelt proovid salmonellale, ütles terviseameti avalike suhete juht Iiris Saluri. Tema sõnul lubatakse negatiivsete vastuse saanud lastel neljapäevast taas lasteaeda minna.

Positiivsete proovitulemuse saanud lapsed jäävad perearsti jälgimisele, kuid täiendavale uuringule neid esialgu ei saadeta. Mõne aja möödudes teeb perearst positiivse tulemuse saanud lapsele uued uuringud. Arsti otsustada jääb ka see, millal uus uuring täpsemalt tehakse. Lasteaeda last enne ei lubata, kui tema proovitulemus on negatiivne.

Soolenakkus salmonelloos levib lasteaias oktoobrikuust ning terviseamet koostöös veterinaar- ja toiduametiga on uurinud puhangu algpõhjuseid, kuid seni pole õnnestunud nakkusallikaid välja selgitada. Eelmisel kolmapäeval ütles tervisamet, et uurimine on muutunud keerulisemaks, sest haigestumise võisid põhjustada erinevad nakkusallikad.

Täna lisas Saluri, et nakkusallikas ehk puhangu algpõhjus ei pruugigi selguda.

Eelmisel kolmapäeval rääkis Kihnu lasteaia direktor Eve Kalimulina, et lasteaia hoolekogu teeb koostöös terviseameti ja Tallinnaga kõik vajaliku, et vältida ja tõkestada nakkuse levikut.

Info allikas: tervis.postimees.ee

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.