Endise äia mõrvanud mees pandi eluks ajaks vangi

Endise äia mõrvanud mees pandi eluks ajaks vangiHarju maakohus saatis täna eluks ajaks vangi mehe, kes pussitas mullu sügisel Tallinnas Lasnamäel surnuks oma endise äia.

Kohus mõistis Oleg Bogdanovile (36) sama karistuse, mida nõudis talle eelmisel nädalal toimunud kohtuvaidluses Põhja ringkonnaprokurör Ainar Koik.

Bogdanovi kaitsja vandeadvokaat Leelo Viil leidis, et tema kaitsealuse mõrvasüü tuleks hinnata ümber provotseeritud tapmiseks ning määrata talle sellest tulenevalt oluliselt leebem karistus.

Süüdistuse järgi tungis Bogdanov mullu 26. oktoobri pärastlõunal Peterburi teel asuva maja juures ehk avalikus kohas kallale oma endisele äiale (63) ja mõrvas ta noalöökidega.

Uurimisandmeil oli Bogdanovi kuriteomotiiviks kättemaks omavahelistes ja perekondlikes suhetes tekkinud pingete eest.

Samuti süüdistati Bogdanovit selles, et vahetult peale sündmuskohal kinnipidamist ja olles konvoeeritud patrullpolitseinike poolt politseibussi, ähvardas ta tervisekahjustuse tekitamisega ja tapmisega ohvri poega, kes oli saabunud sündmuskohale.

Bogdanovit on varem kriminaalkorras karistatud ühel korral ja seda oma endise abikaasa tulistamisega talle raske tervisekahjustuse tekitamise eest.

Kohus mõistis Bogdanovi seitsmeks aastaks vangi, kuid kuna kohtuotsus vaidlustati, siis viibis mees vabaduses.

Eestis on praegu 36 eluaegset vangi. Lisaks on kaks kurjategijat, kellele mõistetud eluaegne vanglakaristus pole jõustunud.

Bogdanov ähvardas ka eeluurimisvanglas olles

Eeluurimisvanglas kirjutas Bogdanov kirja oma endisele abikaasale, kus andis teada, et nii nagu tema isa ei pidanud vastu, ei pea vastu ka tema vend, vahendas “Aktuaalne kaamera”.

“Oleg Bogdanov sai asjadest niimoodi aru, et just tema viimane ohvrer Aleksei Sorokin oli see isik, kes ajas luhta või rikkus tema abielu,” selgitas ringkonnaprokurör Koik.

Kohtu psühhiaatrid kirjeldavad Bogdanovit kui enesekeskset, puuduliku kriitika- ja kaasatundmisvõimega ennast ohvriks pidavat meest.

“Ta ei tundnud mingisugust kahetsust, isegi viimases sõnas, kui kõik süüdistatavad, kes vähegi tunnistavad oma seotust kuriteoga, vähem või rohkem kas või formaalselt kahetsevad toimunut, Oleg Bogdanov absoluutselt midagi sellist ei teinud. Viimast sõna, mis talle anti, kasutas ta etteheidete tegemiseks minu kui prokuröri aadressil,” meenutas Koik.

Vahetult enne, kui konvoi Bogdanovi kohtsaalist ära viis, jõudis ta küsimusele, kas vaidlustab otsuse, vastata, et pole seda veel otsustanud. Bogdavovi kaitsja Leelo Viil aga nentis, et kui seda ei tee kohtualune, on seda teha tema kohus.

Info allikas: err.ee .

Поделись с Другом!

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.