Rongipileti hind võib kuni 10% kallimaks minna

Foto: Vitali Faktulin.Elron esitas majandusministeeriumile taotluse piletihindade tõstmiseks seoses kasvanud kuludega ja graafiku tihendamisega.

Taotlusega soovib Elron tõsta piletite piirhindu tsoonides kuni 10% ning väljaspool seda kuni 8%.

„Hinnatõus on tingitud sõiduplaani tihendamisest ja sellega 2015. aastal kaasnevatest suurematest kuludest eelkõige elektrienergiale, diiselkütusele, infrastruktuuritasule ja tööjõule,“ selgitas Elroni juhatuse esimees Andrus Ossip.

Proportsionaalselt reiside arvule kasvavad Ossipi sõnul ka Elroni kulud klientide teenindamiseks: kasvab elektrienergia ja diiselkütuse kulu, rongkilomeetritelt arvestatav infrastruktuuritasu ja tihedamast töögraafikust tulenevalt tööjõukulud rongipersonalile.

Ossip rõhutas, et Elron on regionaalpoliitiline ettevõtte, mis töötab dotatsioonil.

“Rongipileti hind ei pea ega tohigi bussivedajate hinnaga konkureerida, mida me praegu mõningal määral teeme: Elron teenindab hetkel reisijaid kohati bussipiletihinnast isegi 20% odavamalt, pakkudes samas kiiremat ühendust. Seda ei pea dotatsiooniga kinni maksma kõik ühiskonna liikmed solidaarselt, vaid need, kes reaalselt teenust kasutavad,” leiab ta.

Rongipiletite piirhinnad kehtestab majandusminister oma käskkirjaga. Juuli lõpus kinnitas minister Urve Palo, et rongipiletite hind ei tõuse järsult.

Info allikas: uudised.err.ee .

Поделись с Другом!

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.