Lasnamäe päevad. Juba sel nädalavahetusel näeb Pae järvel ainulaadset vesiekraani

Lasnamäe päevad. Juba sel nädalavahetusel näeb Pae järvel ainulaadset vesiekraani. Foto allikas: tallinn.ee.
Lasnamäe päevad. Juba sel nädalavahetusel näeb Pae järvel ainulaadset vesiekraani. Foto allikas: tallinn.ee.
Tallinna suurima linnaosa sünnipäeva tähistamine ehk Lasnamäe päevad toimuvad 20. – 28. аugustini. Kavas on mitmed huvitavad ekskursioonid, kontserdid, tegevused noortele ning lapsi rõõmustavad batuudid. Ürituste sarja avab aga Pae järvel toimuv suurejooneline purskkaevude valgus- ja muusikashow.

“Kuna sel aastal algab Lasnamäe sünnipäeva tähistamine Eesti taasiseseisvumispäeval, siis otsustasime laulvate purskkaevude esimese päeva etenduse korraldada ainult Eesti muusika saatel. Teisel päeval kuuleb etendusel aga erinevaid maailma hittlugusid, “ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko. Linnaosa vanem lisas, et sel aastal ootab külalisi eriline show, kuna esmakordselt Eestis kasutatakse purskkaevude juures ka suurt vesiekraani.

Lasnamäe päevad algavad 20. augusti õhtul Pae järvel tallinlaste poolt soojalt vastu võetud suurejoonelise laulvate purskkaevude etendusega. Kaunist valgusmängu saab jälgida väga suurelt territooriumilt 20. ja 21. augustil alates kl 20.00. Selle aasta purskkaevude etendused muudab uudsemaks mõlema päeva erinevus visuaalselt ja muusikaliselt. 20. augustil tähistatakse Eesti taasiseseisvumispäeva, mistõttu on sellel päeval muusikalises ja visuaalses pildis ainult kodumaine muusika. 21. augustil on aga esitamisel üle maailma tuntud klassikalise ja popmuusika hitid ning suurteosed. Õhtu kulgeb siis veidi julgemates värvides ning hoogsamas tempos.

Kõigele lisaks on käesoleval aastal 48-meetrilise purskkaevude rivi vahele ennast ära mahutanud ka 35 meetrit lai ning kuni 20 meetri kõrgusele paiskuv vesiekraan, kuhu loob visuaale Eesti videokunstnik Alyona Movko. Purskkaevude ja vesiekraani lahendus moodustab Pae järvel meeldejääva etenduse, mis ei jäta külmaks ühtegi pealtvaatajat.

Sündmust korraldab Lasnamäe Linnaosa Valitsus koostöös Eesti Valgus Agentuuriga.

Lasnamäe Linnaosa Valitsus tutvustab täpsemat Lasnamäe päevade programmi oma kodulehel: www.tallinn.ee/lasnamae ja oma FB lehel: https://www.facebook.com/Lasnamae.

Поделись с Другом!

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.