Politsei avaldas liikluspiirangud Obama visiidi ajal

Seoses Ameerika Ühendriikide presidendi Barack Obama visiidiga sulgeb politsei homme Tallinnas korduvalt liikluse südalinna, Toompea, Kadrioru ja lennujaama vahelistel teedel.

Kuigi enamik liikluspiiranguid jääb ajavahemikku kell 9.30-18.00, võib politsei sõltuvalt visiidi algusajast sulgeda lennujaama ja südalinna vahel 15 minutiks liikluse ka varahommikul.

Põhja prefektuuri juhi Kristian Jaani sõnul peaks oluliselt lisaaega varuma inimesed, kes lähevad kesklinnast lennujaama homme pärastlõunal või tööpäeva lõpus, kuna sel ajal võib liiklus Tartu maanteel olla tugevalt häiritud.

Liikluspiirangud autokolonni liikumise ajal

Politsei sulgeb Ameerika Ühendriikide presidendi saabumisel teisipäeva öösel vastu kolmapäeva või kolmapäeva varahommikul 15 minutuks liikluse marsruudil lennujaam – Rävala puiestee.

Homme hommikul kella 9.30 ja 11 vahel suletakse autokolonni liikumise ajaks lühiajaliselt liiklus Rävala puiestee ja Kadrioru lossi vahelistel teedel ning kella 11.30 ja 13 vahel marsruudil Kadriorg – Estonia puiestee.

Ajavahemikul kell 13-14 sulgeb politsei 15 minutiks liikluse Estonia puiestee ja Toompea vahelistel teedel ning kella 14 ja 15 vahel marsruudil Toompea – Kadriorg.

Kella 16 ja 18 vahel sulgeb politsei veerand tunniks liikluse marsruudil Kadriorg – Rävala puiestee ning pärast seda Rävala puiestee ja lennujaama vahelistel teedel.

Pikaaegsemad liikluspiirangud ning aiaga piiratud alad on planeeritud ainult visiidi käigus külastatavate hoonete vahetus läheduses Toompeal, Kadriorus, Rävala puiesteel ja Solarise keskuse ümbruses. Üksikutele aiaga piiratud aladele tagab politsei kõigile elanikele ja seal töötavatele inimestele ligipääsu, kaasas tuleks kanda isikut tõendavat dokumenti.

Rävala puiestee

Täna kella 17 ajal sulgeb politsei liiklusele Rävala puiestee lühikese lõigu Liivalaia ning Kivisilla tänava vahel ja osa Tornimäe tänavast. Need jäävad liiklusele suletuks kuni 3. septembri tööpäeva lõpuni. Jalgsi saab Rävala puiesteel liikuda Tartu maantee poolsel kõnniteel. Tornimäe elanikud ja töötajad saavad suletud alale läbi pääslate.

Maakri ja Kuke tänav muudetakse ajutiselt kahesuunaliseks. Europarki maa-alune parkla Rävala puiesteel jääb avatuks, parklasse pääseb Maakri tänava sissepääsust ning parklasse tulevatele autodele tehakse turvakontroll.

Solarise keskuse ümbrus

Alates 3. septembri varahommikust kuni tööpäeva lõpuni on autoliiklusele suletud osad Estonia puiestee, Kentmanni tänava ja Sakala tänava lõigud. Eesti Panga ja Solarise keskuse ümbruses on samal ajavahemikul piiranguid ka jalakäijatele. Solarise keskus jääb külastajatele avatuks, kuid Solarise parkimismajja 3. septembril ligi ei pääse.

Toompea

Kolmapäeva varahommikust kuni tööpäeva lõpuni piiratakse nii sõidukite kui jalakäijate liikumist Toompeal Stenbocki maja vahetus läheduses. Liiklusele on suletud Kiriku plats, Rahukohtu tänav ja Kiriku põik ning osaliselt Toom-Rüütli ja Kiriku tänav. Hommikul kella 10 ajal suletakse jalakäijatele Patkuli trepid ja vaateplatvorm.

Kadriorg

2. septembri õhtust 3. septembri tööpäeva lõpuni on Kadriorus nii autoliiklusele kui jalakäijatele suletud Weizenbergi tänav alates Poska tänava ristmikust kuni Kadrioru lossini. KUMUsse pääseb Valgelt tänavalt.

Parkimispiirangud

Seoses visiidiga piiratakse mitmetel südalinna, Kadrioru ja Toompea tänavatel ajutiselt parkimist. Politsei palub autojuhtidel jälgida ajutisi parkimiskeelumärke, mis paigaldati 1. septembri õhtul. Kui politsei peab parkimiskeelualasse jäetud sõiduki visiidi ajal teisaldama, saab selle kohta informatsiooni politsei- ja piirivalveameti infotelefonil 612 3000. Võimalusel üritab politsei alati esmalt saada kontakti auto omanikuga, et ta oma sõiduki ise ära viiks.

1. septembri õhtust 3. septembri tööpäeva lõpuni on parkimispiiranguid: kesklinnas: Estonia puiesteel (Pärnu maantee ristmikust Teatri väljakuni), Teatri väljakul, Rävala puiesteel (Liivalaia tänavast Kentmanni tänavani), Maakri tänaval, Kentmanni tänaval (Rävala ja Estonia puiestee vahelisel lõigul), Sakala tänaval, Pronksi tänaval (Tartu ja Narva maantee vahel), Narva maanteel (Pronksi tänava ristmikust Weizenbergi tänavani); Toompeal: Kiriku platsil, Piiskopi, Toom-Kooli ja Rahukohtu tänaval ning Kiriku põigul.

Lisainfot visiidiga seotud liikluspiirangutest saab politsei- ja piirivalveameti infotelefonilt 6123000.

Info allikas: err.ee .

Поделись с Другом!

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.