Liikluskorraldus Ussimäe tänaval alates 10.augustist järjekordselt muutub

Liikluskorraldus Ussimäe tänaval alates 10.augustist järjekordselt muutub. Foto allikas: Pixabay.com.
Liikluskorraldus Ussimäe tänaval alates 10.augustist järjekordselt muutub. Foto allikas: Pixabay.com.
Liikluskorraldus Ussimäe tänaval alates 10.augustist järjekordselt muutub. Hooldekodu tee on nüüd lahti läbisõiduks. Keelatud on vasakpööre Priisle teelt Ussimäe teele Hooldekodu tänava suunas ning Ussimäe teelt Priisle teele linnast väljuvas suunas. Lisaks ei ole võimalik Narva mnt suunas sooritada parempööret Ussimäe teelt Priisle teele. Ajutine liikluskorraldus kehtib kaks nädalat.

„Rekonstrueerimistööd Ussimäe teel liiguvad heas tempos ning oleme jõudnud juba järgmisesse etappi, seetõttu on vajalik jälle teha mõningaid muudatusi liikluskorralduses. Lõpptulemusena muutub ristmik mugavamaks ja turvalisemaks nii autojuhtide kui ka kergliiklejate jaoks. Vabandame ajutiste ebamugavuste pärast tee remonditööde ajal ning palume jälgida ajutisi liiklusmärke,“ ütles Lasnamäe linnaosa vanem Julianna Jurtšenko.

Tööd toimuvad mitmes etapis. Rekonstrueerimistööde käigus uuendatakse Ussimäe teed 380 m ulatuses alates Narva maantee ristmikust ning 130 m ulatuses Priisle teed Ussimäe tee ristmiku ümbruses. Priisle tee mõlemasse äärde rajatakse 2,5–3,5 meetri laiused kõnniteed. Alates Narva maantee ristmikust rajatakse Ussimäe tee äärde nelja meetri laiune kergliiklustee, mille äärde tuleb ka pinkide ja prügikastiga varustatud puhkamistasku. Nägemispuudega liiklejate tarvis paigaldatakse ülekäiguradade ette tekstuurplaatidest katendi ribad.

Uuenev teelõik saab ka LED-tehnoloogial põhineva tänavavalgustuse ning ülekäiguradade erivalgustuse. Samuti uuendatakse ja kaitstakse olemasolevaid ning rajatakse uusi tehnovõrke. Haljastustööde käigus istutatakse 18 pooppuud ja 41 pihlenelat.

Priisle tee linna suunduval sõidusuunal asuv Reidumäe bussipeatus viiakse peale remonti uude asukohta.

Rekonstrueerimistööde tellija on Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Projekti dokumentatsiooni koostas OÜ Keskkonnaprojekt, ehitustöid teostavad KV Infra OÜ ja TAVT OÜ. Ehitustööde lepinguline maksumus on 1,1 miljonit eurot. Tööde valmimise lepinguline tähtaeg on november 2022.

Поделись с Другом!

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.