Tallinn kaalub Lasnamäe – Mustamäe trammiliini

Foto allikas: ru.wikipedia.org.
Foto allikas: ru.wikipedia.org.
Tallinna linnavalitsus kaalub Mustamäed ja Lasnamäed ühendava trammiilini rajamist maksumusega 3,8 miljardit krooni.

Tallinna linnavalitsus annab kolmapäeval hinnangu rahvusvahelise konsultatsioonifirma SYSTRA poolt teostatud uuringule, mis soovitab rajada uue, kogu linna läbiva trammiliini.

Lasnamäelt Mustamäele kulgeva trammiliini ehitus koos veeremi ning trassile jääva kogu infrastruktuuri uuendamisega läheks hinnanguliselt maksma 3,8 miljardit krooni, teatas Tallinna Pressiteenistus.

Kiire ja eduka asjaajamise ning projekti Euroopa Liidu poolse rahastamise korral võiks ehitus alata juba 2007. aastal, sel juhul valmiks liin 2010. aastaks.

Uue trammiliini arvelt oleks võimalik vähendada bussi- ja trolliliinide arvu. Seeläbi väheneks ka veeremi kekmine vanus, mis omakorda tingib ühistransporditeenuse kvaliteedi tõusu.

Tallinna linnavalitsuse prioriteediks transpordiprobleemide lahendamisel on integreeritud transpordivõrgu väljatöötamine, mis tähendab nii ühistranspordiliikide vaheliste kui ka erinevate transpordiliikide vaheliste ümberistumiste optimaalset korraldust.

Ka SYSTRA ettepaneku kohaselt rajataks trammiliini alguspunktidesse ühistranspordi terminal ning autoparkla, mis võimaldaks linna äärealade ja lähivaldade elanikel sealt kiiresti ja tõrgeteta trammiga kesklinna edasi sõita.

Поделись с Другом!

Оставьте отзыв или комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.